S t r o n y   w a r t e   o d w i e d z i n

(kolejność bardzo przypadkowa)

TREKO  
TREKO - Polska Grupa Podróżnicza

Grupa polskich podóżników, których głównym celem jest przemierzać Świat wzdłuż i wszerz poznając kulturę, obyczaje, faunę, florę, lokalne nawyki autochtonów i formować to wszystko w warte zaprezentowania szerszej publiczności projekty. Grupę utworzyli uczestnicy 2. części programu Misja Martyna. Ekipa TREKO ściśle współpracuje z Fundacją im. Sir Pawła .E. Strzeleckiego - znanego i cenionego podróżnika.
Mt Kosiuszko Inc.  
Mt Kosciuszko Inc.

Mt Kosciuszko Incorporated jest organizacją założoną w Perth, w Zachodniej Australii. Stanowi ją grupa ludzi, którym na sercu leży prestiż Polaków i polskiej społeczności w Australii. Poruszeni pojawiającymi się pomysłami zmiany nazwy Mt Kosciuszko na inną, podejmujemy działania zmierzające do zachowania na mapie Australii tego najbardziej bijącego w oczy śladu obecności Polaków w historii tego kraju.
www.mtkosciuszko.org.au

Jacek Pałkiewicz  
Jacek Pałkiewicz

Dziennikarz, jeden z najbardziej aktywnych podróżników-eksploratorów naszych czasów. Niestrudzony organizator wypraw na wszystkich szerokościach geograficznych globu z zapałem dokumentuje pradawne kultury małych grup etnicznych, które pod niszczącymi wpływami naszej cywilizacji na zawsze znikają z powierzchni ziemi...

www.palkiewicz.com
Wojciech Cejrowski  
Wojciech Cejrowski

"Jest tu sporo o podróżach, przygodach i dalekich lądach. To dlatego, że ostatnio najwięcej czasu poświęcam wyprawom do dzikich plemion. Ale w przerwach nie prowadzę życia kapusty, którą interesuje wyłącznie własny los. I głąb. Sięgam więc w głąb, zgłębiam, a czasami po prostu chrupię sobie dla przyjemności. Tak czy owak wszystkich, którzy chcieliby odkryć prawdziwą twarz Wojciecha Cejrowskiego, zapraszam dalej."
www.cejrowski.com
Beata Pawlikowska  
Beata Pawlikowska

"Podczas każdej podróży poznawałam siebie coraz lepiej, więc teraz po kilkunastu latach mogę wreszcie powiedzieć, że wiem kim jestem :) Co kilka tygodni wyruszam w nową podróż, najczęściej sama. Owocem tych wypraw są książki, nagrania dźwiękowe i filmy (załączane na płytach CD do moich książek), fotografie, reportaże i felietony, zarówno te pisane, jak i opowiadane w radiu czy telewizji."
www.beatapawlikowska.com i www.oliwkowo.pl
Grodecki  
Władysław Grodecki

Kartograf, przewodnik i pilot turystyczny. Wędruje po Świecie od 30 lat; odwiedził wszystkie kontynenty (poza Antarktydą). Przed 25 laty spędził na pustyni 18 miesięcy W latach 1980-92 zorganizował kilka wielkich wypraw trampingowych (Skandynawia, Hiszpania, Portugalia, Turcja, Ukraina). W ostatnich 10 latach odbył 4 wielkie wyprawy w tym 3 samotne dookoła świata.
www.grodecki.pl
Martyna Wojciechowska  
Martyna Wojciechowska

"Przyszłam na świat 28 września 1974 roku jako »późniak«. Tak bardzo nie śpieszyło mi się na świat, że mama musiała mnie przenosić aż o dwa tygodnie. Za to później, bardzo szybko nabrałam rozpędu... Pierwszy raz uciekłam z domu mając dwa latka. Spakowałam najpotrzebniejsze rzeczy i poszłam w świat. Na szczęście mama spacyfikowała mnie zanim zdążyłam przemaszerować dwa kilometry. (...)"
www.martynawojciechowska.pl
Kinga i Chopin  

Kinga Choszcz() i Radosław "Chopin" Siuda

"Każde marzenie dane jest nam wraz z mocą potrzebną do jego spełnienia." Ten cytat towarzyszył Kindze i Chopinowi w podróży autostopem dookoła świata. Kolejne marzenia popchnęły Kingę w stronę Afryki. Jednak jak mawiają Tybetańczycy: "Nigdy nie wiesz co przyjdzie pierwsze: kolejny dzień czy następne życie."

www.kingafreespirit.pl i www.geocities.com/kingachopin

Australink  
Australink.pl

australink.pl jest portalem internetowym stworzonym dla polskich czytelników przez australijską firmę, australink.pl Pty Ltd.

Celem australink.pl Pty Ltd jest promocja Australii w Polsce, jako kierunku edukacyjnego, turystycznego i biznesowego.

www.australink.pl
Lonely Planet  
Lonely Planet

Jest to angielski odpowiednik naszego rodzimego Pascala - a dokładniej rzecz ujmując jego pierwowzór (pascal wydaje przewodniki Lonely planet tłumaczone na polski i pozbawione kolorowych zdjęć). Wg. mnie Lonely Planet pisze najlepsze przewodniki w Świecie znanym i nieznanym ;-) Strona domowa jest w języku angielskim.

www.lonelyplanet.com
Kilometr  
Kilometr

Stronka Iwony Kozłowiec i Mariusza Rwedy, którzy poświęcają czas turystyce niekonwencjonalnej. W telegraficznym skrócie jeżdżą samochodem terenowym po świecie a po powrocie organizują pokazy multimedialne. Na stronie dużo informacji dotyczących również technicznego przygotowania samochodu 4x4 do takich podróży.

www.kilometr.com
National Geographic  
National Geographic Polska

W zasadzie nie trzeba przedstawiać, ponieważ National Geographic znany jest już chyba na całym świecie. Co by nie powiedzieć - będzie za mało. Bardziej znana jest tylko chyba Coca-Cola ;-)www.nationalgeographic.pl
Moja Afryka  
Moja Afryka

"W rezerwacie Savute w Botswanie budząc się w nocy często słyszałam nad głową słonia jedzącego liście akurat z drzewa, pod którym był rozbity mój namiot. Zdarzyło się również trwające w nieskończoność oczekiwanie na odejście lwa, który właśnie spacerował za moim namiotem. Mam nadzieję, że nie przeczyta tego moja Mama."

wyprawy.onet.pl/moja_afryka/